Rozboje

Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu mieszkańcowi Kalisza, któremu zarzucił na podstawie dokonanych w sprawie ustaleń dokonanie rozboju na młodym mieszkańcu Kalisza w styczniu bieżącego roku.
Jak wykazał Prokurator w oparciu o zebrany materiał dowodowy, w tym zabezpieczone zapisy monitoringu, oskarżony dokonał rozboju na szkodę pokrzywdzonego, w ten sposób, że podszedł do niego, a następnie uderzył go w twarz, a gdy ten uciekł się do pobliskiego sklepu spożywczego wyciągnął go przy użyciu przemocy z jego wnętrza, kopiąc przy tym i przewracając go po czym dokonał po przeszukaniu jego odzieży zaboru w celu przywłaszczenia telefonu o wartości 100 zł, portfela z pieniędzmi to jest mienia o łącznej wartości 130 zł.

Prokurator Rejonowy w Kępnie skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 20 i 21 latka podejrzanych o dokonanie rozboju na stacji benzynowych w jednej z podkępińskich miejscowości.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator  zarzucił obu podejrzanym, że w dniu 4 maja 2017 r. działając wspólnie i w porozumieniu dokonali rozboju na pracownicy stacji paliw, w ten sposób, że jeden z nich pozostał w ramach podziału ról przy drzwiach wejściowych obserwując wchodzących, a drugi grożąc pokrzywdzonej przedmiotem przypominającym broń zmusił ją do wydania znajdujących się w kasie pieniędzy w kwocie około 2000 zł.