Przestępstwa komunikacyjne

Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego, któremu zarzucił na podstawie dokonanych w sprawie ustaleń spowodowanie wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej nr 25, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując w dniu 7 lutego 2017 r. samochodem ciężarowym nie zachował ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania, nienależycie obserwował przedpole jazdy oraz nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa” , w wyniku czego wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem osobowym.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. przedstawił 26 letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie wypadku komunikacyjnego w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba  a dwie doznały obrażeń ciała.
Jak ustalił Prokurator,  kierujący w dniu 27 maja 2017 r. pojazdem marki Renault Megane na drodze powiatowej pomiędzy Jankowem Przygodzkim a Przygodzicami, mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,  w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, czym doprowadził do przewrócenia się na dach pojazdu, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.