Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. skierował do Sadu wniosek o skazanie 34 letniego mieszkańca Krotoszyna i 23 letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego oskarżonych o znieważenie i naruszenie nietykalności osobistej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.
Jak ustalił Prokurator, w dniu 26 lutego 2017 r. podczas podjętej wobec oskarżonych przez funkcjonariuszy ostrowskiej policji interwencji mężczyźni popychali i szarpali wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy , znieważyli ich przy użyciu słów uważanych powszechnie za obraźliwe a jeden z nich dokonał ponadto zarysowania powłoki lakierniczej radiowozu policyjnego powodując szkodę w wysokości 600 zł.


Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się przed Prokuratorem do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, które pokryły się z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym .
Zgodnie z zaakceptowanym przez Prokuratora wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze 34 latek ma zapłacić grzywnę w wysokości 3000 zł oraz ponieść koszty postępowania, a drugi z oskarżonych ma zostać ukarany grzywną w wysokości 1000 zł ponieść koszty procesu oraz zapłacić nawiązkę w wysokości 600 zł

 


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler