Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie przedstawił zarzuty i skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 65 letniego mieszkańca jednej z miejscowości w powiecie ostrzeszowskim.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator ustalił, że podejrzany co najmniej dwukrotnie, to jest pomiędzy lipcem i sierpniem 2016 r. i w sierpniu 2017 dopuścił się czynów zakwalifikowanych jako inna czynność seksualna na szkodę 4 letniej obecnie pokrzywdzonej.


Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna przyznał się przed Prokuratorem do  zarzucanych mu czynów. W toku posiedzenia w przedmiocie tymczasowego aresztowania wycofał się z powyższego oświadczając, że nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.
Prowadzone przez Prokuraturę postępowanie pozostaje w toku i w sprawie wykonywane są dalsze czynności dowodowe.
Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania Prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka w postaci tymczasowego aresztowania .
Sąd w pełni przychylił się do argumentacji zawartej we wniosku Prokuratura i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy     

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
                            
Maciej Meler