Prokurator Rejonowy w Krotoszynie skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 38 letniego mieszkańca Krotoszyna podejrzanego o znieważenie i naruszenie w dniu 4 lipca 2017 r. nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, a także znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator ustalił, że podejrzany znajdując się w stanie nietrzeźwości w objętym zarzutem okresie wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w trakcie których przy użyciu słów wulgarnych znieważał, popychał i uderzał swoją matkę, której groził ponadto pozbawieniem życia przy użyciu trzymanego w ręce noża.


W trakcie podjętej wobec niego w dniu 4 lipca 2017 r. interwencji funkcjonariuszy policji mężczyzna pomimo wezwań do uspokojenia, zachowywał się agresywnie, szarpiąc wykonujących obowiązki służbowe policjantów za elementy munduru, znieważał ich przy użyciu słów wulgarnych, a także kopnął  jednego z interweniujących policjantów w nogę.
Jak ustalono, podejrzany dopuścił się zarzucanych mu czynów w warunkach recydywy i w okresie od opuszczenia zakładu karnego w lipcu 2015 r. podejmowane były wobec niego liczne interwencje policyjne inicjowane przez sąsiadów lub pokrzywdzoną.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna przyznał się częściowo do  zarzucanych mu czynów, w przeważającym zakresie zasłaniając się jednakże niepamięcią spowodowaną nadużywaniem alkoholu.
Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą 5 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania Prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka w postaci tymczasowego aresztowania .
Sąd w pełni przychylił się do argumentacji zawartej we wniosku Prokuratura i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy     

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
                            
Maciej Meler